Třetím nejúspěšnější projektem crowdfundingového portálu Startovač.cz se zřejmě stane Velký přelet Leteckého muzea Kunovice. Na cílovou částku 400 154 Kč určenou pro převoz jednoho z vyřazených dopravních letounů TU-154M z vládní letky se podporovatelé složili za necelých 39 hodin! „Naganský expres“ by se měl do Kunovic přesunout ve druhé polovině roku 2016

V současné době jsou „tůčka“ na letišti ve Kbelích a probíhá jejich demontáž. Prakticky každý víkend jezdí do Kbel dobrovolníci z Leteckého muzea v Kunovicích a postupně demontují oba letouny, aby je bylo možné naložit na kamiony a převést do cílových destinací. A to tak, aby je bylo možné na místě opět složit do původního stavu. To znamená žádné flexy a autogeny – všechno pěkně šroub po šroubu. I proto se s demontáží moří už od začátku roku 2015. Druhé tůčko by mělo najít své místo v některém ze zahraničních leteckých muzeí.

25 dní před koncem kampaně na Startovač.cz je vybráno téměř 600 000 Kč. Velký přelet můžete ale formou nákupu některé ze zajímavých odměn podporovat i nadále. I zbylé peníze budou použity ve prospěch tůčka. Kunovičtí muzejníci za ně pořídí nové nástupní schody, pořádný podstavec pod letadlo, rádi by letadlo vybavili audio a video technikou, zálusk mají i na některý z demontovaných motorů.

V následujích dnech kampaně budou také připraveny nové odměny pro podporovatele a proslýchá se, že na své by si měly přijít i ženy.

Web projektu Velký přelet naleznete ZDE. Kampaň na Startovač.cz pak ZDE.

velky_prelet

Máme natočený další díl seriálu rozhovorů „Z očí do očí“ s kapitánem Velkého přeletu Martinem Hrabcem. Přineseme ho příští týden.

Odpovědět