200 firem, 1200 delegátů – od 19. do 21. října na Future Forces v Praze (POZOR! Do 12. 10. registrace zdarma!)

fff.full-white-bckg

Špičkové technologie a novinky, které umožňují vojákům v poli získat výhodu nad nepřítelem nebo čelit nepříznivým přírodním podmínkám jsou jednou z důležitých částí nomenklatury výstavy Future Forces, jež proběhne ve dnech 19. – 21. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA jako součást projektu Future Forces Forum – letošní nejvýznamnější mezinárodní akce v oblasti obrany a bezpečnosti konané v České republice. Účastní se jí přes 200 českých i zahraničních firem a na 1200 oficiálních delegátů a armádních odborníků ze šedesáti zemí. V rámci expertního programu vystoupí 240 přednášejících z celého světa.

DSC_4735

Společnost Aclima AS ukáže nové funkční materiály, které již používají armády několika států, Airborne Systems přiveze do Prahy parašutistické systémy, jež má nově ve výbavě armáda USA, Brolis Photonics představí novou technologii, která dokáže udělat vojáka v poli neviditelným a Glomex Military Supplies předvede kompletní vybavení pro speciální jednotky, letectvo a policii. Jednou z velkých výzev pro vývojáře, kteří pracují na projektech tzv. „vojáka budoucnosti“ je snížit váhu a rozměry vybavení, se kterým se voják pohybuje v terénu a zajistit mu co nejdelší výdrž. Jednou ze stěžejních oblastí je kumulace a „přenositelnost“ elektrické energie, tedy zejména výdrž, velikost a váha baterií. Firma Bionic Power přiveze na Future Forces Forum 2016 novou generaci přenosných baterií “PowerWalk” , které se dobíjejí za chůze. Zařízení, jež si voják připevní k noze, generuje 10 –12 wattů. V praxi to znamená, že průměrný chodec dokáže dobít za čtyři hodiny čtyři smartphony.

DSCF7403

České firmy ukáží řadu novinek

Největším exponátem výstavy bude vrtulník Mi-171Š, který prošel modernizací ve státním podniku LOM PRAHA. Tatra Defence Industrial předvede poprvé v ČR speciální operační vozidlo T-KAT. K vidění bude také nejnovější generace dronů a samozřejmě palné zbraně např. od českého výrobce pistolí ČZ a pušek LA (M4) LUVO ze Strakonic či PROARMS ARMORY, jež má v programu útočné pušky PAR Mk3 s pístovým systémem. Nebude chybět ani výrobce výbušnin Explosia. Robotické a autonomní systémy představí mimo jiné i VOP CZ.  Jihlavan Airplanes a ČVUT ve výstavní premiéře představí unikátní společný projekt ultralehkého dvoumístného letadla. Další projekty, které vznikají na akademické půdě ve spolupráci s armádou, představí Technická univerzita Liberec, VŠCHT a další české vysoké školy.

DSC_4850

Velkým tématem letošního ročníku Future Forces Forum je také ochrana kritické infrastruktury a obrana proti kybernetickým útokům. Praktická řešení jak ochránit páteřní datové sítě bude na akci prezentovat hned několik firem. Prostředky obrany proti chemickým a bakteriologickým útokům ukáže na akci francouzská společnost Ouvry nebo britská BBI Detection. Cristanini představí jednoduché řešení dekontaminace a detoxikace.

DSCF8200

Konference budou řešit kybernetickou obranu, vybavení vojáka 21. století i roboty. 

Hlavní program, který přivede do Prahy armádní špičky a významné řečníky z celého světa, zahrnuje kongres, tři konference a šest workshopů. Na výstavišti proběhne řada kulatých stolů, bilaterálních jednání a meetingů pracovních skupin NATO. Konference a workshopy jsou přístupné pro odbornou veřejnost a zahrnují širokou škálu témat. Mezi ta hlavní patří například neutralizace zbraní hromadného ničení, protiraketová obrana, představení nejnovějších výsledků v oblasti vědy, výzkumu a vývoje vybavení tzv. vojáka 21. století nebo budoucí hrozby, výzvy a příležitosti v oblasti pokročilých robotických systémů. Konference Future of Cyber, zaměřená na rozvoj mezinárodní spolupráce v oblasti kybernetické bezpečnosti a obraně v Evropě, očekává účast více než 500 odborníků.

DSC_4787

Odbornou část projektu Future Forces Forum provází statické i dynamické ukázky práce armády, policie, hasičů, vězeňské služby a celní správy, které budou probíhat po celé tři dny na venkovních plochách před veletržními halami a budou přístupné pro širokou veřejnost.

FAKTA

1100+ oficiálních delegátů a VIP hostů
40+ generálů
240+ řečníků
350+ členů pracovních skupin NATO a EU
55+ zastoupených zemí
35+ národních a mezinárodních organizací
18+ pracovních skupin NATO a EU
11+ odborných akcí a zasedání (kongres, konference, workshopy, kulaté stoly)
200+ světových i domácích výrobců, výzkumných center, univerzit a institucí

Více informací: www.future-forces- forum.org.

DSCF8382


JAK SE ZÚČASTNIT?

Registrujte se jednoduše prostřednictvím online registračního formuláře.

Registrace na odborné akce

Na všechny odborné akce je nutná registrace online do 12. 10. 2016. Registrace na místě nebude možná.

! Orgány státní správy, samosprávy, příslušníci ozbrojených a bezpečnostních složek, zástupci vědy, výzkumu a vzdělávání se mohou účastnit většiny odborných akcí zdarma, na konferenci CYBER TRENDS za snížené vstupné.

Registrací na jakoukoliv odbornou akci (kongres, konference, workshopy) získáváte automaticky třídenní vstup na výstavu Future Forces Exhibition.

Registrace na výstavu Future Forces Exhibition

Vstup na výstavu (vnitřní i venkovní statické a dynamické ukázky) je pro registrované účastníky do 12. 10. 2016 zdarma. Registrace na místě je zpoplatněna částkou 500,- Kč včetně DPH.

! Armáda, policie, hasiči a další složky IZS, vězeňská služba, celní správa, civilní zaměstnanci MO, MV a MSP mají vstup na výstavu zdarma bez nutnosti online registrace za podmínky účasti v uniformě nebo po prokázání se služebním průkazem.

Registrace pouze na výstavu Future Forces Exhibition neopravňuje ke vstupu na odborné akce (kongres, konference, workshopy).

fff.full-white-bckg

Zveřejnit odpověď