Američan Curt Bartholomew nejlepší v klatovském swoopu

a Klatovy swoop 2015 (1 (172)

Ve dnech 13. – 16. srpna 2015 se na letišti Klatovy konaly už tradiční závody v pilotování padáku (tzv. swoop) Pink Canopy Piloting Open 2015. Letiště Klatovy – Chaloupky je jednou z nejmodernějších Dropzone v Evropě. V Klatovech se opět tradičně sešla téměř celá světová špička tohoto adrenalinového sportu v čele s několikanásobným mistrem světa Američanem Curtem Bartholomewem, který (také už tradičně) i zde zvítězil a nechal za sebou sedm desítek soupeřů z necelé dvacítky zemí celého světa včetně českých reprezentantů.

Klatovy swoop 2015 (1 (351)

Součástí Pink Canopy Piloting Open 2015 byly i národní šampionáty České republiky, Německa, Polska, Maďarska a Nizozemska. Rakousko letos výjimečně pořádalo svůj národní šampionát doma a nikoli v Klatovech, jak je to obvyklé už jen proto, že zde sídlí rakouská společnost Pink Aviation Services provozující flotilu letounů Short SC.7 Skyvan.

Klatovy swoop 2015 (1 (291)

Pink Canopy Piloting Open 2015 v pilotování padáku – disciplíny Speed (rychlost), distance (vzdálenost) a Zone Accuracy (přesnost) vyhrál už zmíněný americký parašutista Curt Bartholomew. Na druhém a třetím místě zavlála vlajka Spojených arabských emirátů, ale to spíš proto, že tamní reprezentace je až na jednu výjimku složena z cizinců. Stříbro tak v Klatovech získala Rumunka Cornelia Mihai před Američanem Patrickem Kayem (oba však s pasem Spojených arabských Emirátů).

Klatovy swoop 2015 (1 (62)

Z českých reprezentantů byl nejlepší Mark Rahbani na 20.místě, Zbyněk Živný na 21.místě a Petr Měšťák na 27.místě. V tomto pořadí také čeští parašutisté obsadili první tři místa na republikovém šampionátu, kterého se účastnilo sedm pilotů.

(foto a text Jakub Jan Kühnel)

Zveřejnit odpověď