Prvenství mezi českými balónisty obhájil David Línek

Otevřené mistrovství ČR v balónovém létání hostila od 31. srpna do 4. září 2016 Modrá u Velehradu na Slovácku. Pilotům i divákům přálo počasí měrou vrchovatou a podařilo se odlétat všech sedm soutěžních letů.

MČR 2016 v balónovém létání 1

Jubilejní 30. ročník domácího šampionátu v balónovém létání fakticky začal už 30. srpna navečer prvním tréninkovým letem od BalonCentra v Břestku. Soutěžní lety byly naplánovány na dny 31. 8. – 3. 9. 2016 a to z několika různých míst i v různých časech od velmi brzských ranních hodin po podvečerní lety. Pro diváky byl připraven bohatý doprovodný program včetně vzletu nesoutěžních fiestových balónů. Soutěže se účastnilo 28 balónů, z toho 11 českých. Účast zahraničních pilotů byla: 6 z Rakouska, 4 z Maďarska, 2 z Polska, 2 z Litvy a po jednom z Francie a Turecka.

MČR 2015 v balónovém létání 2

Vítězem se stal Rakušan Thomas Shön, další tři přední místa obsadili čeští piloti: David Línek, který se tak obhájil loňský titul mistra ČR, a dále Petr Kubíček a Pavel Kostrhun. Na pátém místě skončil Francouz Clément Seigeot.

MČR 2016 v balónovém létání 3

Organizátorem MČR v balónovém létání byl Balonklub Slovácko pod záštitou Českého balónového svazu.

Zbyněk Smetana, airZone.TV
Foto: web MČR

Zveřejnit odpověď