Británie je zpátky v Master Class Red Bul Air Race

Ben Murphy – bývalý lídr britské akrobatické skupiny Red Arrows bude v příští sezóně čtrnáctým pilotem nejvyšší kategorie Master Class série Red Bull Air Race. Pouhou jednu sezónu tak trvala absence ostrovních pilotů v této letecké sérii.

P-20170207-01936_news

Britští piloti byli v posledních deseti ročnících seriálu Red Bull Air Race hodně vidět. Paul Bonhomme zvítězil v letech 2009, 2010 a 2015, jeho kolega Nigel Lamb dominoval jednou – v roce 2014. Paul Bonhomme odešel ze série právě po svém posledním vítězství v roce 2015, Nigel Lamb ukončil kariéru po svém čtvrtém místě v roce 2016.

„Pokusím se jít ve šlépějích svých předchůdců. Oba jsou mi inspirací, ale přiblížit se jejich úspěchům bude vyžadovat hodně tvrdé práce,“ komentoval svou nominaci do Master Class Ben Murphy. Paul Bonhomme, který působí jako spolukomentátor a analytik anglické mutace přenosů Red Bull Air Race také netajil radost: „Je skvělé, že britští fanoušci budou opět moct fandit britskému pilotovi. Nemohou ale očekávat úspěchy a pódiová umístění hned, chce to trochu trpělivosti. Ben je velice zkušený a talentovaný pilot a věřím, že se i díky svému skvělému zázemí na absolutní špičku brzy dotáhne.“

P-20170916-00591_news

Ben Murphy je pilot v nejlepších letech – narodil se 18. července 1975. V britském královském letectvu začal létat, když mu bylo 22 let. O devět let později se stal členem akrobatické skupiny Red Arrows. Přípravnou kategorii Challenger Class létal v letech 2015 a 2016. V sezóně 2018 bude v Red Bull Air Race reprezentovat Blades Racing Team a létat bude na letounu Edge 540 V2.

My budeme pochopitelně jeho výkony sledovat – svůj křest ohněm zažije už 2. – 3. února 2018 v Abú Dhabí. S napětím budeme také očekávat, jak do nového ročníku vstoupí dvojice českých pilotů – letos druhý Martin Šonka a pátý Petr Kopfstein.

Piloti Master Class 2018
Cristian Bolton (CHI), Mikaël Brageot (FRA), Kirby Chambliss (USA), Matthias Dolderer (GER), Michael Goulian (USA), Matt Hall (AUS), Nicolas Ivanoff (FRA), Petr Kopfstein (CZE), François Le Vot (FRA), Pete McLeod (CAN), Yoshihide Muroya (JPN), Ben Murphy (GBR), Martin Sonka (CZE), Juan Velarde (ESP)

Miroslav Oros, airZone.TV
foto Red Bull

 

Zveřejnit odpověď