Ústí nad Labem – Den otevřeného letiště 3. 9. 2016

Hned první sobotu v září zve Aeroklub Ústí nad Labem na Den otevřeného letiště: 3. 9. 2016

Přijďte si první sobotu po prázdninách užít sport i romantiku letců a prohlédnout si ultralehká letadla i létající modely na zemi i ve vzduchu. Dojde i na vyhlídkové lety pro veřejnost.

Plakat_LKUL_201

První sobotu po prázdninách si mohou (nejen ústecké) rodiny užít programu, kterým Aeroklub Ústí nad Labem připomíná, že letecký sport k Ústí nad Labem patří. Otevřené budou od 11.00 do 17.00 hodin: letiště, hangáry i atrakce pro děti a stánky s občerstvením.

Členové Aeroklubu předvedou své stroje na zemi ve vzduchu. Paralelně se předvedou se svými vystoupeními i modeláři. Své umění chtějí při této příležitosti předvést i hasiči.

A kdo se chce podívat na Ústí nad Labem, Krušné hory a České Středohoří pěkně shůry, bude mít příležitost při vyhlídkových letech.

ilustrační foto: Ústí nad Labem z pohledu vysoko nad Labem
ilustrační foto: Ústí nad Labem z pohledu vysoko nad Labem

Letiště Podhoří u Úžína (mezi Ústím nad Labem a Chlumcem) bylo otevřeno v roce 2005 na zrekultivované ploše bývalé uhelné těžební oblasti. Po několika letech provozu došlo k ukončení činnosti kvůli pozemkovým a zájmovým sporům členů klubu a majitele pozemků.

Novou licenci na provozování vnitrostátního neveřejného letiště potvrdil Aeroklubu Ústí nad Labem Úřad pro civilní letectví v únoru 2015.

text a ilustrační foto: Zbyněk Smetana, airZone.TV

 

Zveřejnit odpověď