Farnborough 2016 – úterý 12. 7. – Konference k budoucnosti Aera Vodochody (aktualizováno o kompletní záznam)

České firmy jsou tradičním účastníkem největších leteckých výstav a airshow. Stejně tak tomu je i na Farnborough International Airshow. Největší prostor si pro vlastní prezentaci letos vyhradily AERO Vodochody AEROSPACE a.s. a LOM Praha s. p., společně s nimi ve Farborough vystavují Jihostroj, Speel Praha, MESIT, Czech Aircraft Works, Řízení letového provozu, Jihlavan, LA Composite, ATG, Czech Airlines Technics, a také obě české asociace zastupující český letecký průmysl – Asociace leteckých výrobců ČR a Svaz českého leteckého průmyslu.

Czech_Farborough_DJI_0057_LQ

Expozice českých leteckých firem na Farnborough International Airshow 2016

Největší událostí druhého dne FIA 2016 nejen v expozici České republiky, ale minimálně i v hale 1 (která je mimochodem tou největší na FIA 2016), byla tisková konference Aera Vodochody. Týkala se především výměny v top managementu, ke které došlo několik týdnů před akcí (o výměně jsme informovali v tomto článku) a se souvisejícími změnami spojenými s touto změnou. Obsazena byla do posledního místa. Zúčastnili se jí i velvyslanec České republiky ve Velké Británii Libor Sečka a také náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR Vladimír Bärtl.

Aero-Farn-konf_DJI_0033_LQ

Velice slušně zaplněná tisková konference ke změnám v Aero Vodochody

Nový prezident společnosti AERO Vodochody AEROSPACE a. s. Giuseppe Giordo informoval především o tom, že hlavní priority bude Aero klást na vývoj, výrobu, prodej a servis výcvikových a lehkých bojových proudových letounů, dále podporu stávajících zákazníků, mezinárodní kooprace s předními světovými firmami, a také na kooperace v oblasti nejmodernějších technologií a systémů.

Aero-Farn-konf_DJI_0049_LQ

Úplně vpravo Giuseppe Giordo – nový prezident Aera Vodochody (úplně vlevo Alexandra Mamrillová – business development manager, dále Hagen Helm – COO a Monika Kowalczyková – viceprezident aerostructures)

Jednou z klíčových priorit je dokončení vývoje nového letounu L-39NG a jeho uvedení na trh. S procesem vývoje letounu L-39NG je Giuseppe Giordo velice spokojený. „Za svou kariéru jsem se nesetkal s tím, že by byl kdokoliv schopen uvést do provozu remotorizovaný proudový letoun pouhé tři měsíce po výběru motoru,“ zhodnotil kvalitu českých vývojářů a leteckých mechaniků nový prezident Aera.

https://youtu.be/LzICieP3j7A

Zítra čeká českou expozici tzv. Český den, tedy konference pro zástupce zahraničních firem a média, při které se postupně všechny firmy představí a krátce odprezentují portfolio svých produktů a služeb.

Miroslav Oros, Farnborough, 12. 7. 2016

 

Zveřejnit odpověď