Hlásíme se z MS v akrobacii na kluzácích

Maďarsko, Matkopuszta, 28. 7. 2016

Do konce šampionátu zbývají tři dny. Kategorie UNLIMITED má odlétáno 5 programů, kategorie ADVANCED se dnes bude pokoušet pátý program – druhou volnou tajnou sestavu – dolétat. Celkem v maďarské Matkopusztě soutěží 20 pilotů v kategorii UNLIMITED a 39 pilotů v kategorii ADVANCED.

swift

Českým pilotům, kteří v kategorii UNLIMITED obhajují mistrovský titul z loňského roku, se letos příliš nedaří. V individuálních průběžných výsledcích po 4 uznaných programech se zatím Miroslav Červenka drží v první desítce na 8. místě, Přemysl Vávra je na 13. místě, loňský mistr světa v nižší kategorii ADVANCED Miroslav Černý je 17. a Lucie Pešková 19. Šance na bronz v týmech ale žije – Češi jsou zatím čtvrtí. Malým želízkem v ohni je alespoň Aleš Ferra, který je po 4. platných programech v kategorii ADVANCED na průběžném 6. místě. I pátý program zalétl výborně, takže naděje na posun vzhůru žijí!

IMG_0670

Domácího prostředí dokonale využívají Maďaři, v kategorii UNLIMITED jsou ve vedení hned dva – první Ference TÓTH a druhý János SZILÁGYI, třetí je zatím Polák Makula. Mezi ADVANCED piloty vede Švéd Jansson.

Organizátoři mají k dispozici ještě tři celé soutěžní dny. Otázkou je, co udělá počasí. Dnes je dusno, vysoká vlhkost a dá se předpokládat brzký příchod bouřek. Obdobné počasí očekáváme i zítra, v sobotu by mělo být slunečno bez deště. Je možné, že se odlétne ještě jeden soutěžní program.

IMG_0672

airZone.TV je na místě a kromě aktuálních zpráv ze závěru mistrovství světa připravíme dokument pro ČT4 Sport.

Miroslav Oros, airZone.TV

 

Zveřejnit odpověď