Indianapolis: Šonka s Muroyou v neděli už v prvním kole (+ záznam kvalifikace)

Alfred Hitchcock by to lépe nenapsal. Po sobotní kvalifikaci je jasné, že dvojice pilotů usilujících o zisk titulu letošního šampiona v Red Bull Air Race se utká už v Round of 14. V kvalifikaci posledního závodu Red Bull Air Race zalétl Martin Šonka čtvrtý nejlepší čas. Japonec Yoshihide Muroya byl až jedenáctý, což ale znamená, že půjde právě na Martina Šonku. Petr McLeod, který má také ještě šanci na titul, byl pátý a jeho soupeřem bude Mika Brageot. Průběžně čtvrtý Kirby Chamblis skončil až dvanáctý a jeho soupeřem bude v kvalifikaci třetí Juan Velarde.

“No je to pěkná zápletka musím říct, o tisícinku a měli bychom jiného soupeře a ještě jsme pomohli Peteovi McLeodovi. Ale nedá se nic dělat, budeme si to muset vybojovat,” sděloval Šonka hned po přistání posledního kvalifikačního letu. “Ve vertikálním manévru jsem to jednou utrhnul a to mě zpomalilo, navíc jsme bohužel celý den řešili problém s ideálním nastavením motoru. Data nám totiž ukázala, že se pod kapotáží odehrávají věci, které by se tam dít neměly. Nemohli jsme tak využít stoprocentní výkon a musí teď zjistit proč. Zítra ho rozhodně budeme potřebovat. Tady v Indy se startuje ze země hned do trati, takže je to naprosto klíčová věc.” Šonka až do svého druhého letu figuroval na pátém místě a vypadalo to, že poletí proti Francouzi Brageotovi. Posledním letem celého dne se ale zlepšil, o pouhou tisícinku sekundy předstihnul do té doby čtvrtého Kanaďana McLeoda a tím pádem se v prvním kole potká s japonským vyzyvatelem. “Bude to napínavé, ale věřím, že když se přípravíme a budeme se soustředit pouze na sebe a náš let, Jošiho porazíme.”

P-20171015-00355_news

Výborně mají načasovanou formu i borci, kteří budou bojovat o konečné páté místo. Matt Hall kvalifikaci vyhrál a Petr Kopfstein byl druhý. Australan se utká Cristianem Boltonem a českého pilota čeká Francouis LeVot.

Round of 14 začíná v 19 hodin českého času, Round of 8 ve 21 hodin a Final 4 ve 21:30. Předpovídán je poměrně silný vítr a předpovědi také hrozí deštěm. Rozhodující souboje Red Bull Air Race 2018 budou tedy provázet velice náročné podmínky.

Podívejte se na záznam kvalifikace:

Dvojice pro Round of 14:

Miroslav Oros, airZone.TV

Zveřejnit odpověď