Jaroslav Tomaňa třetí na MS v plachtění, český tým čtvrtý

V Ostrowě Wielkopolském bojovalo od 8. do 21. července 132 plachtařů o tituly mistrů světa v tzv. neklapkových třídách. Jedinou medaili pro české barvy se podařilo v sedmi platných disciplínách vybojovat v klubové třídě Jaroslavu Tomaňovi – skončil třetí, jeho spoluletec Ivan Novák skončil pátý.

Tomana

V Polsku se bohužel vůbec nedařilo ve standardní třídě mistrovi Evropy z roku 2017 Pavlu Loužeckému, který se po nevydařené třetí disciplíně propadl až do třetí desítky průběžného pořadí. V konečném pořadí z toho bylo 27. místo. Vicemistr Evropy z roku 2017 Miloslav Cink skončil na 21. místě. Mistrem světa ve standardní třídě se stal Sjaak Selen z Nizozemska, druhý skončil Japonec Makoto Ichikawa a třetí polský pilot Mateusz Siodłoczek.

Selen

Ani v patnáctimetrové třídě nevyšly závody Radku Krejčiříkovi a Ondřeji Bordovskému podle jejich představ. Oba skončili celkově ve druhé desítce pořadí – 12. Radek Krejčiřík a o hned o příčku za ním 13. Ondřej Bordovský. Mistrem světa se stal podle očekávání Sebastian Kawa z Polska, stříbro bral další Polák Łukasz Grabowski a bronz vylétal Christophe Ruch z Francie.

Kawa

V již zmíněné klubové třídě je novým mistrem světa Rasmus Ørskov z Dánska, druhý skončil polský pilot Tomasz Rubaj a třetí Jaroslav Tomaňa z České republiky.

Orskow

V týmovém hodnocení zbylo na Českou republiku nepopulární čtvrté místo, zvítězilo Polsko, druhé bylo Švédsko a třetí Německo. Celkem se šampionátu zúčastnili piloti z 24 zemí.

Už tento víkend začíná na jihočeském letišti Hosín Mistrovství světa v klapkových a dvoumístných třídách. Již od 21. července zde probíhají oficiální tréninky. Od soboty 28. července do neděle 12. srpna se budeme pravidelně přihlašovat s aktuálními informacemi. Sledovat je také můžete na webu www.wgc2018.cz.