VIDEO: JetPack létal v New Yorku

Už více než 40 let vyvíjí americká společnost JetPack Aviation zařízení, které by umožňovalo létat jednotlivci jen s použitím stroje umístěného na zádech. Poprvé se s tímto zařízením veřejně mohli setkat návštěvníci zahajovacího ceremoniálu Olympijských her v Los Angeles v roce 1984.

IMG_7401

4. listopadu 2015 předvedla společnost JetPack Aviation svůj stroj JB-9 Jet Pack při reálném letu v New Yorku. Stroj se dvěma modifikovanými motory Williams WR-19, které jsou používány např. u řízených raketových střel, pilotoval výkonný ředitel a testovací pilot JetPack Aviation David Mayman.

IMG_7391

Na oficiálních stránkách www.jetpackaviation.com čteme příspěvek Davida Maymana: „Po deseti letech vzájemné spolupráce jsme dnes s Nelsonem (Nelson Tyler – zakladatel JetPack Aviation a průkopník totohot stylu létání, pozn. red.) poprvé na veřejnosti představili JB-9, první plně funkční osobní JetPack. Vše proběhlo bez problémů a radost máme o to větší, že se tento let uskutečnil v New Yorku poblíž sochy svobody.“

IMG_7420

Kam bude směřovat vývoj tohoto zařízení a nalezne někdy reálné uplatnění? To ukáže čas. Na videu to ale vypadá pěkně, co říkáte?

Miroslav Oros, airZone.TV (foto: jetpackaviation.com)

Zveřejnit odpověď