JWGC 2015 – Den 5 – Standard na jedničku (+ VIDEO)

Austrálie, Narromine, sobota 5. 12. 2015. Pátý soutěžní den a čtvrtá odletěná úloha. Stejně jako včera AAT disciplína na 3 hodiny pro třídu standard a 3,5 hodiny pro klubovou třídu. Opět jasná obloha s bezoblačnou termikou s občasnými náznaky tvorby kumulů.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=PRR8eBwq26o&feature

Čeští reprezentanti dnes zasluhují pochvalu za zlepšenou týmovou spolupráci. Trojice v klubové třídě letěla společně prakticky celou trať, i když ve výsledku to stačilo opět jen na umístění v polovině startovního pole.

Ve standardní třídě se hned na startu bohužel česká trojice rozdělila na dvojici Martin Piskáček a Radek Krejčiřík, která vyrazila aktivně na trať jako první s cílem dohánět nabranou bodovou ztrátu. Tato dvojice ale v první části trati bojovala narozdíl od zbytku pole se slabšími podmínkami. Náskok ale udržela a nepostihly je zhoršené podmínky pod zastíněnou oblohou na konci trati jako zbytek pole. Pavel Trybenekr měl zpočátku problémy s výškou, a na trať vyrážel o něco později než jeho dva kolegové. Přestože letěl téměř celou trať sám, letěl výborně. Chvílemi to dokonce vypadalo na další vítězství v disciplíně. Pavel se bohužel podobně jako velké množství dalších pilotů dostal ke konci trati do zastíněné oblasti, což ho stálo hodně času a propad v pořadí této disciplíny na začátek druhé desítky.

Výsledky disciplín i průběžné pořadí si můžete prohlédnout ZDE.

I dnes v neděli 6. 12. se závodníci chystají na trať. Tentokrát by měli být ve vzduchu už před polednem. Čeká je dlouhá trať a počasí, které by jim mělo vyhovovat, tedy konečně s kupovitou oblačností.

Držte palce!

Z Narromine Miroslav Oros, airZone.TV

Zveřejnit odpověď