Letoun L-39 NG, mezinárodní výcvikové centrum… Blýská se na skvělé časy českého letectví?

Jak jsme již informovali, v Aeru Vodochody probíhá 1. Konference uživatelů letounů L-39. Za účasti zástupců armád dvanácti zemí, které užívají stávající stroje L-39, a dalších armádních i civilních subjektů a firem, které se spolupodílí na vývoji, výrobě a podpoře letounů Aera Vodochody, bylo dnes podepsáno memorandum o ustanovení oficiální skupiny uživatelů letounů L-39, kteří budou nadále sdílet zkušenosti a prezentovat požadavky na další vývoj tohoto letounu. Demonstrátor letounu L-39NG – tedy nové generace „třicetdevítky“ byl dnes poprvé představen v nových barvách. S novým motorem a avionikou prošel už téměř všemi zátěžovými testy. Letoun L-39NG má nejen podporu vlastníků společnosti Aero Vodochody AEROSPACE a.s., má ale i strategického obchodního partnera – společnost Omnipol a.s., která stála za většinou prodejů v minulosti. K podpoře projektu L-39NG se také přihlásila Exportní banka, která je připravena podpořit jak výzkum, tak i exportní aktivity.

1st_L39_Users_Group_Meeting_160915_Vodochody_outdoor

Zástupci Armády České republiky v čele s bývalým vrchním velitelem vzdušných sil brig. gen. Ing. Liborem Štefánikem byl také představen projekt nového mezinárodního výcvikového centra pilotů proudových letadel, které by mělo vzniknout v Pardubicích.

DCIM100MEDIADJI_0025.JPG

Jak projekt L-39NG, tak projekt nového výcvikového centra byl účastníky konference hodnocen velice pozitivně. Další informace včetně rozhovorů s účastníky konference přineseme už zítra dopoledne.

Miroslav Oros, airZone.TV

Zveřejnit odpověď