Na MS v plachtění juniorů je dobojováno! Češi ztrátu z první poloviny nedohnali

Po dvanácti dnech známe, zatím neoficiálně, juniorské mistry světa v bezmotorovém létání. V australském Narromine se jimi stali ve standardní kategorii domácí Matthew Scutter (kluzák Discus 2a) a v klubové kategorii Brit Tom Arscott (Std Cirrus).

vlcsnap-2015-12-12-09h39m09s47

Mistrovství světa probíhalo v jihovýchodní Austrálii od 1. do 12. prosince. Účastnil se ho i maximální možný počet českých reprezentantů – po třech v obou kategoriích. Byly vypisovány tratě od 250 do 600 km, které se létaly v různorodém počasí – od absolutně bezoblačné termiky, přes ideální počasí plné kumulů, až po točení slabých stoupavých proudů pod absolutně zataženou oblohou. Celkem bylo odletěno deset platných disciplín.

Junior World Gliding Championship 2015 EVENT CLIP – „Charlie Straight – UP SIDE DOWN“:

V klubové kategorii podala nejlepší výkon z českých reprezentantů jediná žena v českém dresu Hana Trešlová. Až na předposlední disciplínu doletěla vždy až do cíle. Průběžně se pohybovala na hranici první a druhé desítky celkového pořadí. Podobně do předposlední úlohy na tom byl i Karel Novák, který ale své naděje na nejlepší desítku pohřbil v předposlední úloze přistáním v poli už po necelých 50 kilometrech. Smolný závod si prožil Matěj Charouz, který byl v poli hned dvakrát a ani v ostatních úlohách nebyl příliš rychlý. V celkovém pořadí tak v konkurenci 33. pilotů a pilotek ze 16 zemí končí 13. Hana Trešlová, 24. Karel Novák a 33. Karel Charouz.

Ve standardní kategorie čeští piloti bojovali. Přestože se jim nedařilo, byli aktivní a snažili se dohánět ztrátu z první poloviny soutěže. Ve druhé polovině soutěže se umisťovali pravidelně v první desítce. V závěrečné úloze se krásně naši srovnali od třetího do pátého místa (3. Martin Piskáček, 4. Radek Krejčiřík, 5. Pavel Trybenekr). Nakonec z toho je celkové 7. místo Radka Krejčiříka, 8. místo Pavla Trybenekra a 18. místo Martina Piskáčka – škoda přistání do pole hned v úvodní disciplíně, jinak létal velice slušně.

O mistrovství světa připravujeme třicetiminutový dokument, který uvidíte už o letošních vánočních svátcích na obrazovkách České televize a také na www.airzone.tv.

Neoficiální výsledky MS juniorů v plachtění 2015

Klubová kategorie:

total_club_class

Standardní kategorie:

total_serial_class

Zítra se ještě přihlásíme se zprávami o závěrečném slavnostním vyhlášení a potom mise televize airZone.TV v Austrálii končí.

Z Narromine, Miroslav Oros, airZone.TV

 

 

Zveřejnit odpověď