Neděle v barvách Red Bullu – Startuje X-Alps (11:00) a letí se Air Race (14:00)

Dvě top letecké akce pořádané Red Bullem budou dnes zajímat fanoušky leteckého sportu. V 11 hodin startuje v Salcburku další vydání extrémního paraglidingového hike & fly závodu X-Alps a ve 14 hodin odstartuje Round of 14 čtvrtého závodu letošní série Air Race v Budapešti. A na obou akcích máme svá želízka v ohni.

X-Alps

P-20170701-01909_News

Paraglidista Stanislav Mayer bude prvním, kdo bude první prázdninovou neděli reprezentovat české barvy. V Salcburku odstartuje v 11 hodin do svého druhého X-Alpu. Čeká ho trať dlouhá vzdušnou čarou 1138 km, která vede přes všechny alpské země – Rakousko, Slovinsko, Itálii, Německo, Švýcarsko, Fancii a Monako. Pokud do cíle v Monaku nedorazí dříve, má šanci zdolat trať stejně jako jeho 31 soupeřů do 13. července 12:00. Fanoušci budou zvědaví na zdravotní stav největšího favorita závodu – Christiana Maurera. Ten bojuje s nachlazením a kvůli nemoci vynechal i čtvrteční prolog. Celý závod budeme na airZone.TV sledovat v minimálně jednou denně aktualizovaných článcích, které vyšperkujeme záznamy telefonických rozhovorů přímo se Stanislavem Mayerem a také předtočenými rozhovory. On-line tracking můžete sledovat také na oficiálních stránkách závodu redbullxalps.com nebo na webu Stanislava Mayera stanislavmayer.com.

Air Race

Slušně nabroušenou formu má i české duo v Red Bull Air Race. V Mekce této soutěže v Budapešti zalétl Petr Kopfstein v kvalifikaci třetí nejlepší čas a po 14. hodině se v Round of 14 utká o postup do nejlepší osmičky s Chilanem Christianem Boltonem. Martin Šonka byl v kvalifikaci čtvrtý a čeká ho Slovinec Podlunšek. Nejrychleji v kvalifikaci létal Kanaďan McLeod, který ale často podlehne tlaku závodu, což vede k přetěžování stroje a diskvalifikacím. Druhý nejlepší v kvalifikaci byl Japonec Yoshihide Muroya, který bude útočit na třetí vítězství v řadě.

Závod můžete sledovat živě na stránkách www.redbullairrace.com, nebo ze záznamu na ČT Sport od 22:50.

Podívejte se na výklad trati v podání troujnásobného vítěze RBAR Paula Bonhoma:

Souhrnnou zprávu o obou akcích přineseme na airZone.TV ve večerních hodinách.

Miroslav Oros, airZone.TV
foto / video: Red Bull

Zveřejnit odpověď