P-20150714-00511_News

Ještě 24 hodin mají účastníci extrémního závodu Red Bull X-Alps ze Salcburku do Monaka na dokončení a splnění svého snu. Mezi 32 piloty, z nichž v této chvíli 12. den pokračuje už pouhých 22 statečných je i Čech Stanislav Mayer. 24 hodin před uzavřením cíle figuruje na 14. místě, do cíle mu zbývá 74 kilometrů. Průběh celého závodu jsme podrobně sledovali a i dnes, snad už pro Stanislava Mayera poslední a především úspěšný den, se vám pokusíme v průběhu odpoledne a večera shrnout jak textem a fotografiemi, tak telefonickými rozhovory se Stanislavem Mayerem a jeho doprovodným týmem.

Aktualizace v 17:10 – Standa Mayer po dlouhém letu přistává 13 km před cílem. Má aktivovaný night pass, druhý – který si vybojoval v prologu. Vypadá to dobře. Standa to dá ještě dnes!

Rozhovor s Petrem Kostrhunem těsně před přistáním Standy Mayera:

 

A je to tak. Ve 20:45 mi zvoní redakční telefon a JE TO TAM!!! Více písmenek netřeba, zde je rozhovor s celým X-ALPS TÝMEM ČESKÉ REPUBLIKY. Blahopřejeme!

 

Bylo to krásných 12 dní, které strávila většina paraglidingových příznivců u monitorů svých počítačů. Všem patří dík za podporu českého týmu. Jak jste slyšeli, opravdu to fungovalo. AIRZONE.TV je hrdým mediálním partnerem českého X-ALPS teamu. Už teď se můžete těšit na dokument, který o této fenomenální akci vznikne.

P-20150716-00338_HiRes JPEG 24bit RGB NewsStanislav Mayer je v cíli na startovišti Pielle. Čtvtek 16. 7. 2015 20:45!

Děkujeme, přejeme hezký zbytek večera a krásné léto!

Za tým AIRZONE.TV, Miroslav Oros

DSC_7593

Denisa Mayerová, Martin Sláva, Stanislav Mayer a Petr Kostrhun – X-ALPS CZ!

DSC_7574

 

Odpovědět

2 komentářů

  • Miroslav Oros před 5 roky

    Děkuji, děkuji! Upřímně řečeno si ale nejsem jistý, zda bych chtěl být s nimi na místě. Reportovat z terénu je mnohem těžší než z pohodlí kanceláře, nebo aspoň od k wi-fi připojenému notebooku. Mně by se líbilo sledovat dění z dodoprovodného vrtulníku, občas přidřepnout k některému ze závodníků, pokecat, napsat… A zase letět dál… :-)

  • rotik před 6 roky

    Míro, děkuju moc za každý jednotlivý report. Sice jsem to sledoval online, ale stejně jsem každý den netrpělivě čekal na tvůj komentář, kde jsem se dozvěděl spoustu věcí, kterých jsem si nevšimnul. Díky tobě byl prožitek z letošního X-ALPS rozhodně lepší a větší. Škoda jen, že se nenajde dost prostředků, aby si mohl být s nima. Pak by to bylo o něčem úplně jiném :-). Děkuju moc