Omnipol bude prodávat letoun Aero L-39NG!

Společnosti AERO Vodochody AEROSPACE a.s. a OMNIPOL a.s. uzavřely smlouvu o strategické spolupráci v oblasti prodeje letounu L-39NG. Podle nové dohody se Omnipol stane strategickým obchodním partnerem Aera pro vybraná teritoria.

Kompletní informaci naleznete ve speciálním článku ZDE!

Zveřejnit odpověď

Omnipol bude prodávat letoun Aero L-39NG!

Společnosti AERO Vodochody AEROSPACE a.s. a OMNIPOL a.s. uzavřely smlouvu o strategické spolupráci v oblasti prodeje letounu L-39NG. Podle nové dohody se Omnipol stane strategickým obchodním partnerem Aera pro vybraná teritoria.

Pro obě firmy jde o návrat k historickým kořenům, Omnipol byl do roku 1990 exkluzivním vývozcem letounů řady L-29, L-39 i dalších typů, na světové trhy se mu podařilo dodat přes 9 000 letounů československé výroby. Podle Ladislava Šimka, prezidenta AERO Vodochody AEROSPACE, povede tato spolupráce k zásadnímu nárůstu prodejního potenciálu letounu L-39NG. „S ohledem na to, že je L-39NG největší český vojenský projekt tohoto století, je naprosto logické, že se největší český výrobce letecké a vojenské techniky spojil s největším českým obchodníkem s vojenským materiálem. Náš partner, firma Omnipol, je obchodně aktivní ve více než šesti desítkách zemí, z nichž značná část stále provozuje letouny L-39,“ popsal Šimek.

l39_NG_2015_Omnipol_kratsi.Still007

Velký potenciál spolupráce na projektu L-39NG vidí i generální ředitel Omnipolu Michal Hon: „Rozšíření spektra nabízených produktů a služeb o výcvikové řešení založené na letounu L-39NG nám umožní vzdušným silám po celém světě nabízet komplexní balík služeb pro výcvikové a taktické letectvo, neboť již nyní pro celou řadu našich zákazníků zabezpečujeme úplnou logistiku provozu, a to jak u letectva, tak i u protivzdušné obrany či pozemních sil. L-39NG je pro nás exportně nesmírně cenným artiklem. Letoun na trhu nemá ve svém segmentu přímou konkurenci, a navíc nás v následujících letech čeká masivní obměna flotil cvičných letounů po celém světě.“ Přesný obsah spolupráce chtějí firmy oznámit na veletrhu v britském Farnborough v červenci tohoto roku.

l39_NG_2015_Omnipol_kratsi.Still004

Letoun L-39NG představuje nejmodernější cvičný typ z produkce Aera, který je vyvíjen s cílem nabídnout vzdušným silám technologicky vyspělou alternativu k provozně náročným a pro celou řadu výcvikových úkolů neefektivním konkurenčním cvičným typům poslední generace. Technologický demonstrátor L-39NG s novým motorem a avionikou byl zalétán v září 2015. Prototyp novovýrobního letounu L-39NG, který bude těžit z technických řešení ověřených na demonstrátoru, by pak měl vzlétnout v roce 2017. Pro stávající uživatele L-39 je přechod na L-39NG koncipován jako dvojstupňový s možností nejdříve ve stávajících letounech využít nový motor a volitelně též avioniku s následným přechodem na zcela nový L-39NG.

O Aeru

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj a výrobu civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. Aero je stálým partnerem řady armádních letectev. S více než 6000 dodanými letouny je Aero historicky největším výrobcem cvičných proudových letounů na světě. Nyní se zaměřuje na podporu svých konečných výrobků, letounů L-39, L-59 a L-159 a na vývoj nové generace legendárního proudového cvičného letounu – L-39NG. V oblasti civilního letectví je Aero partnerem největších leteckých výrobců v široké škále projektů, včetně několika risk-sharingových programů. Aero je zakládajícím členem Svazu českého leteckého průmyslu.

O Omnipolu

OMNIPOL a.s. je spolehlivým globálním systémovým integrátorem a dodavatelem obraných, bezpečnostních a leteckých systémů již od roku 1934. Omnipol se kromě letecké techniky a leteckých cvičných systémů soustředí především na obrannou a bezpečnostní elektroniku. Omnipol stál u zrodu nové etapy jejího rozvoje, když vstupem do pardubické ERY vytvořil podmínky pro rozmach unikátních pasivních (neviditelných) sledovacích a rozpoznávacích systémů nové generace nesoucích značku VERA-NG. Tento systém doplňují další typy pasivních systémů (např. SDD) a poskytují tak komplexní řešení kontroly vzdušného, námořního i pozemního prostoru na principu „vidět a nebýt viděn“. Omnipol je také dodavatelem technologických výrobních celků a služeb pro obranný, ale i potravinářský průmysl.

Zdroj:
TZ Aero Vodochody AEROSPACE a.s.
(video Cumulus media)

Zveřejnit odpověď