Poslední závod Red Bull Air Race 2016 v Las Vegas „zrušil“ silný vítr

Souboj Martina Šonky a Michaela Gouliana v Round of 14 byl tím nejhodnotnějším, co diváci viděli při posledním závodu letošní Red Bull Air Race. Američan zalétl ve větru s nárazy přesahujícími 20 m/s nejrychlejší čas dne, Martin Šonka by ale šel dál jako nejrychlejší z poražených. Šel by… Pokud by vítr i nadále nesílil. On ale sílil, což přinášelo především problémy s nafukovacími pylony, které silný vítr srážel k zemi, nebo dokonce odtrhával z jejich pozic. Závod byl nakonec se západem slunce ukončen bez započítání výsledků. Smůla to byla také pro druhého z Čechů Petra Kopfsteina. Ten porazil ve svém souboji Nicolase Ivanoffa a postoupil by poprvé v kariéře do osmičky. Bohužel, počasí chtělo jinak…

P-20161017-00341_News

Suveréním vítězem ročníku Red Bull Air Race 2016 se stal Němec Matthias Dolderer, který získal 80,25 bodů. Druhý je Australan Matta Hall, 55,75 bodů. Martin Šonka skončil devátý s 25 body. Petr Kopfstein 14. se 4 body. Třetí místo získává in memoriam Hannes Arch.

rbar_2016_final

Vítězem Challenger Cupu je Němec Florian Berger (28 bodů), druhý skončil Daniel Ryfa (26 bodů), a třetí Kevin Coleman (26 bodů).

Kariéru ukončil Brit Nigel Lamb, kterého nahradí Francouz Michael Brageot. V příštím ročníku tak ve startovním poli zřejmě uvidíme hned tři Francouze, dva Čechy a dva Američany. Neuvidíme bohužel žádného Brita či Rakušana – tradiční účastnické země.

P-20161017-00671_News

Zbyněk Smetana a Miroslav Oros, airZone.TV

Zveřejnit odpověď