Projekt Evektor EV-55 Outback dočasně přerušen

Na internetových stránkách společnosti Evektor, spol. s r. o. byla uveřejněna zpráva s datem vydání 16. 3. 2017, která stručně informuje o dočasném přerušení projektu letounu EV-55 Outback.

ev55_ground

V současnosti uzemněný projekt EV-55 Outback

Celé znění zprávy:

Společnost Evektor, spol. s r. o. dočasně pozastavuje projekt vývoje letounu EV-55 do doby, než budou vyřešeny nejasnosti s malajským investorem.
V jednání jsou i další řešení, vedoucí k tomu, aby mohl projekt letounu EV-55 pokračovat.
Prosíme naše obchodní partnery a potenciální zákazníky o trpělivost.
Vedení společnosti Evektor, spol. s r.o.

Začátkem dubna tomu bude přesně rok, co vzlétl druhý prototyp letounu EV-55 Outback. Během roku 2016 proběhly médii zprávy o memorandech o zájmu o koupi mnoha desítek až stovek kusů tohoto letounu především z Číny.

1. února 2017 oznámila společnost Evektor jmenování Gerda Berchtolda novým generálním ředitelem. Ve zprávě o jmenování nového generálního ředitele skupiny Evektor se píše: „Jeho hlavním posláním je realizace dalšího růstu a rozvoje společnosti, úspěšná certifikace letounu EV-55 Outback, zahájení jeho sériové výroby a prodeje na světových trzích.“

berchtold
Nový ředitel skupiny Evektor Gerd Berchtold

O jak závažné nejasnosti, které je nutné vyřešit s malajským investorem, jde? Jak dlouho bude trvat je vyjasnit? Jaká je vlastně budoucnost projektu EV-55 Outback? To se pokusíme v nejbližší budoucnosti zjistit.

Miroslav Oros, airZone.TV
Fotografie: www.evektor.cz

 

Zveřejnit odpověď