Skicross nebo snowboardcross je nuda. Přichází wingsuitcross!

Red Bull přichází s dalším sportem, který má hodně do činění s letectvím. Hlavní roli v něm hrají nadšenci létání v létajících oblecích, tedy v kombinézách, jejichž roztahováním je možné za volného pádu klouzat vzduchem podobně jako na kluzáku. Tedy, hodně laicky řečeno. Vše se odehrává v rychlostech kolem 200 km/h a pilot/letec/parašutista, nebo jak vlastně toho, kdo tento sport provozuje nazvat, přitom na jeden metr výšky uletí do dálky maximálně 3 metry. V horách po skoku ze skalního štítu, letadla nebo vrtulníku a následném létání blízko k překážkám poměrně nebezpečná záležitost. Nad volnou krajinou po seskoku z letadla, při dodržení ohledu na ostatní letecký provoz (je-li to vůbec možné) budiž… Pro přistání je samozřejmě nutné aktivovat padák.

airzone_RB_Aces.Still001

Ale zpět k novému sportu – právě 40 příznivci létání s wingsuity se 24. října utká v severní Kalifornii v jakémsi wingsuitcrossu – tedy slalomu mezi brankami, které jim vytyčí vrtulníky. V každém „rozeskoku“ se utkají čtyři závodníci vybavení GPS modulem, který bude přesně zaznamenávat jejich trať. Ten, kdo nejrychleji a nejpřesněji prolétne trať, postupuje dál.

airzone_RB_Aces.Still003

Red Bull sází na atraktivitu a mediální viralitu tohoto sportu, který rozhodně není pro každého. My jsme se chytli i díky tomu, že nám informace přistály v redakčním mailu. Závod „odsledujeme“ za vás. Pokud bude zajímavý, budeme o něm informovat. Pokud ne, ušetříme vám čas! :-)

airzone_RB_Aces.Still002

Podívejte se na upoutávku od Red Bullu:

 

Tak hlavně, ať se nikomu nic nestane!!!

AIRZONE.TV

Zveřejnit odpověď