Šonka ani Kopfstein, ale ani favorit Hall nepostoupili (sledovali jsme on-line)

Bez jediného bodu odletí dva čeští piloti z prvního závodu letošní série Red Bull Air Race. Martin Šonka byl diskvalifikován za překročení bezpečnostní divácké linie. Petr Kopfstein letěl bez chyb, ale až příliš konzervativně – čas 1:05:009 byl nejhorší ze všech 14 pilotů. Asi největším překvapením je vyřazení největšího letošního favorita – loni druhého Australana Matta Halla. Matt Hall trefil jeden z pylonů a tři vteřiny byly na čas výborně letícího Američana Kirby Chamblise příliš. Nepostoupil ani druhý nováček Slovinec Podlunšek.

VÝSLEDKY ROUND OF 14

abu_dhabi_masters_r14_2016_rl_1

Martin Šonka se už před závodem vyjadřoval kriticky ke stavbě trati s bezpečnostní diváckou linií umístěnou v optimální trajektorii. Trať byla ale pro všechny stejná a Martin Šonka byl jediný ze čtrnáctky pilotů, který si na tuto záludnost nedal pozor.

ROUND OF 8

Francois Le Vot z Francie je překvapivě prvním postupujícím do FINAL 4. Usnadňuje mu to Japonec Muroya, který je diskvalifikovaný za překročení povoleného přetížení 10G.

Hannes Arch z Rakouska ve druhém souboji nejlepší osmičky poráží Michaela Gouliana z USA.

Druhý nejrychlejší čas dnešního dne zalétá ve druhém souboji Mathias Dolderer z Německa! To je výzva pro jeho soupeře Peta McLeoda. McLeod ale končí už ve vertikálním manévru, je diskvalifikován za překročení povoleného přetížení 10G.

Nicolas Ivanoff z Francie letí také senzační čas pod 59 vteřin. Kirby Chamblis bude mít problémy. A přestože letí výborně, má je. Čas těsně nad 59 vteřin a Američan končí před branami semifinále.

FINAL 4

Premiéra Francouze Le Vota ve FINAL 4. Žlutý Edge 540 V2 prolétá cílem v čase těsně nad jednu minutu, ale přibývají k němu další dvě vteřiny za nedovolený náklon v jedné z branek. Výsledný čas 1:02:281.

Smoke on! pro Rakušana Hannese Archa. Náletová rychlost 180,6 uzlů je v normě. Ale co to? Diskvalifikace pro Hannese Archa – stejně jako Martin Šonka doplácí na špatně postavenou bezpečnostní linii. Pokud ostatní doletí, bude Hannes Arch bez medaile. Životní závod Francouze Le Vota! Bude mezi nejlepšími třemi!

Na trati je Němec Mathias Dolderer. Průběžný čas je oproti Le Votovi o téměř 3 vteřiny lepší. Pokud neudělá chybu bude to dobré. 0:58:660 – nejlepší čas dne! Sledovali jsme vítěze?

Odpoví nám Francouz Nicolas Ivanoff. První mezičas lepší! Druhý ale o 7 setin horší. Třetí opět lepší. Tak co? Čas je lepší o 110 tisícin vteřiny, ale rozhodčí ještě přezkoumávají let tohoto Francouze. Čas zůstává – vítězem 1. závodu Red Bull Air Race sezóny 2016 je Nicolas Ivanoff z Francie!

VÝSLEDKY

Dramatický závod se vším, co k Red Bull Air Race patří. Čeští piloti bohužel v roli poražených, stejně jako největší favorit Matt Hall. První umístění na pódiu pro loňského nováčka Fracoise Le Vota.

P-20160312-00367_News

 1. Nicolas Ivanoff – Francie (15 bodů)
 2. Mathias Dolderer – Německo (12 bodů)
 3. Francois Le Vot – Francie
 4. Hannes Arch – Rakousko
 5. Kirby Chamblis – USA
 6. Michael Goulian – USA
 7. Pete McLeod – Kanada
 8. Yoshihide Muroya – Japonsko
 9. Matt Hall – Austrálie
 10. Juan Velarde – Španělsko
 11. Nigel Lamb – Velká Británie
 12. Peter Podlunšek – Slovinsko
 13. Petr Kopfstein – ČR
 14. Martin Šonka – ČR

Děkujeme za pozornost a těšíme se na další pokračování Red Bull Air Race, které nás čeká 23. a 24. dubna ve Spielbergu v Rakousku. Tedy za humny! Uvidíme se tam!

Miroslav Oros, airZone.TV

Zveřejnit odpověď