TISKOVÁ ZPRÁVA: Aero dodá maďarskému letectvu dvanáct cvičných letounů L-39NG

21. dubna 2022 – Společnost AERO Vodochody AEROSPACE a.s. (Aero) podepsala s  Velitelstvím maďarských obranných sil smlouvu na dodávku dvanácti proudových  cvičných letounů L-39NG a souvisejících podpůrných služeb. První letouny budou  zákazníkovi dodány v roce 2024.

L-39NG_1

Český výrobce dodá celkem dvanáct letounů, přičemž osm letounů bude dodáno ve cvičné  konfiguraci a zbývající čtyři v průzkumné konfiguraci. Průzkumná konfigurace je vybavena  systémem EO/IR pro identifikaci a sledování stacionárních i pohyblivých objektů na zemi. 

„L-39NG je bezpochyby jedním z nejlepších cvičných letounů ve své třídě. Letoun je  součástí komplexního výcvikového systému, který využívá moderní technologie a systémy  pro výcvik stíhacích pilotů čtvrté a páté generace. Jsme velmi rádi, že se náš vlajkový  produkt, letoun L-39NG, stane nedílnou součástí maďarského letectva. Vzhledem k tomu,  že se na vývoji a výrobě této moderní platformy podílí řada českých dodavatelů, věříme, že  uzavření této smlouvy bude významným milníkem pro celý český letecký průmysl. Všichni v  Aeru jsme na tento úspěch velmi hrdí a těšíme se, až dodáme letoun L-39NG našemu  maďarskému zákazníkovi. Spolu s maďarským kontraktem má nyní Aero smlouvy na výrobu  a dodávku téměř 30 nových letounů L-39NG a vzhledem k dalším probíhajícím jednáním se  zákazníky by se tento počet mohl v příštích několika letech navýšit o další desítky letounů,“ řekl Viktor Sotona, prezident a generální ředitel společnosti Aero.  

Obě strany se dohodly, že výši kontraktu nebudou zveřejňovat.

L-39NG_3

AERO Vodochody AEROSPACE 

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a vylepšení civilních a  vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších  leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních  letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky 11 tisícům  letounů, které vyrobilo za sto let své existence, stovkám stále používaných letounů L-39 Albatros  sloužících u desítek vojenských provozovatelů i v řadě demo týmů, a zejména díky svému novému  letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly. 

V oblasti civilního letectví Aero spolupracuje s největšími leteckými výrobci na široké škále projektů a  je partnerem v několika risk-sharingových programech, kde je zodpovědné nejen za výrobu a montáž  leteckých celků, ale také za jejich vývoj.

Matěj Oliva, Director Marketing and PR

Zdroj: Tisková zpráva AERO Vodochody AEROSPACE a.s., která v redakčním e-mailu přistála 21. 4. 2022 v 17:49 SELČ.

Zveřejnit odpověď