TISKOVÁ ZPRÁVA: Nadzvukový MiG-23MF tentokrát po zemi z Prahy do Kunovic

Kunovice 2. 12. 2021

Nadzvuková stíhačka MiG-23 vyrazí z Prahy v sobotu po poledni. Do večera ji chtějí mít muzejníci doma v Kunovicích

DSC_1662

Nadzvuková stíhačka MiG-23MF se v sobotu 4. prosince 2021 dá po devatenácti letech stání v areálu LOM Praha v pražských Malešicích opět do pohybu. Konvoj Leteckého muzea Kunovice a přepravní společnosti Universal Transport by se měl vydat na cestu na Moravu přibližně ve 12:30, konkrétně zadní branou, přes areál společnosti Skanska. „Vše bude záležet na tom, jak proběhne poslední fáze demontáže letadla a jeho nakládka v dopoledních hodinách. Věříme ale, že to s pomocí profesionálů ze společností Universal Transport a Hanyš – jeřábnické práce, bez problémů zvládneme,“ vysvětluje ředitel Leteckého muzea v Kunovicích Martin Hrabec.

DSC_1708

Následně „letecký“ konvoj pojede přes ulice Polygrafická, Sazečská, Tiskařská a Průmyslová na Jižní spojku a přes Spořilov a ulici 5. května na dálnici D1, kterou opustí až na exitu 210. Odtud pak přes Slavkov a chřibské kopce zamíří do svého nového domova v Kunovicích. „Celou trasu měřící asi 285 km by měl konvoj zvládnout přibližně za čtyři a půl hodiny. Pokud půjde vše podle plánu, někdy o půl šesté bychom mohli být v Kunovicích. Skutečný čas příjezdu bude ovšem záviset na dopravní situaci v Praze a také na počasí během přepravy,“ dodává ředitel Universal Transportu Praha Burkhard Jung. Vykládka z přepravního nákladního vozidla se plánuje na neděli 5. prosince. Následně začnou kunovičtí muzejníci s kompletací letounu.

IMG_1226

„Informace o sobotní demontáži nadzvukového stíhacího letounu s měnitelnou geometrií křídel MiG-23MF a zahájení jeho pozemního transportu z malešického areálu LOM PRAHA s.p. vyvolala veliký zájem. Covidová opatření nám však nedovolují pozvat na tuto výjimečnou událost širokou veřejnost. Ale o nic nepřijdete! Jak z Prahy, tak z Kunovic vás budeme informovat prostřednictvím médií,“ říká tiskový mluvčí LOM PRAHA s.p. Pavel Lang.

Text: Lukáš Skládal a Pavel Lang
Foto: archiv Letecké muzeum v Kunovicích

Zdroj: Tisková zpráva Leteckého muzea v Kunovicích, která v redakčním mailu přistála 2. 12. 2021 v 8:45

Poznámka airZone.TV: Celou akci ve spolupráci s Leteckým muzeem v Kunovicích a s. p. LOM Praha dokumentujeme a přineseme reportáž.

Zveřejnit odpověď