V Hosíně proběhlo MS v plachtění 2018 – Petr Tichý třetí stejně jako český tým

Příznivé plachtařské počasí provázelo 35. mistrovství světa v bezmotorovém létání, které se uplynulé dva týdny – poprvé v České republice – konalo na jihočeském letišti Hosín. Ve třech kategoriích soutěžilo celkem 94 kluzáků ze 27 zemí a odlétáno bylo rekordních dvanáct soutěžních dní.

Nejlepším z českých reprezentantů byl Petr Tichý, který v prestižní otevřené kategorii vybojoval bronzovou medaili – titul mistra světa obhájil Němec Sommer před svým týmovým kolegou Levinem.

V osmnáctimetrové třídě získal titul mistra světa Wolfgang Janowitsch z Rakouska, Roman Mraček skončil šestý a Tomáš Suchánek sedmý.

Ve dvoumístné dvacetimetrové kategorii také zvítězili úřadující mistři světa Kawa / Matkowski z Polska. Česká posádka Lešinger / Grula skončila devátá.

V pořadí národních týmů se z titulu radovali Němci, druzí byli Francouzi a na třetí stupínek vystoupal tým České republiky.

Podívejte se na vyhlášení výsledků, které jsme přenášeli z Hosína živě:

Více podrobností včetně zadání disciplín, komentářů k jednotlivým dnům i live tracking naleznete na webu mistrovství www.wgc2018.cz.

Každý den jsme také připravovali nové video a také přímé přenosy soutěžních briefingů a další bonusy na FACEBOOKOVÉM PROFILU WGC2018.