Díky papírové vlaštovce bez přijímaček na vysokou? Svaz českého leteckého průmyslu přichází se soutěží Wings of Future

Velice zajímavým počinem, kterým Svaz českého leteckého průmyslu (SČLP) reaguje na nedostatek zájmu mladých lidí o letecké obory, je soutěž Wings of Future. Ta cílí na 2. – 4. ročníky středních škol. Studenti mají vytvořit tří až čtyřčlenné týmy, které společnými silami zkonstruují tzv. walkalong glider – papírovou vlaštovku, se kterou musí za pomoci pevné desky absolvovat co nejrychleji stanovenou trať.

Přečtěte si článek na stránkách SČLP.

Kvalifikační let absolvují týmy individuálně pod dohledem vyučujícího na své škole. Nejprve je třeba zaregistrovat tým prostřednictvím webu http://www.lu.fme.vutbr.cz/wof/ (pro moravské kolo) a http://www.fs.cvut.cz/wof pro kolo české. Poté mohou studenti začít konstruovat vlastní kluzák – třeba i s využitím bohatých internetových pramenů, kreativitě se meze nekladou. Videozáznam nejlepšího letu pak musí nejpozději do 26. října prostřednictvím webu nahrát organizátorům a čekat na výsledek.

Nejlepších čtyřicet týmů z Čech a dalších čtyřicet z Moravy se utká o vítězství ve dvou finálových kolech 23. listopadu v Brně a 30. listopadu v Praze. Kromě jiných cen, včetně finančních, získají členové prvních tří týmů v obou kolech možnost přijetí na FSI VUT v Brně nebo FS ČVUT v Praze bez přijímacích zkoušek.

Miroslav Oros, airZone.TV

Oficiální „zvací dopis“ SČLP, VUT a ČVUT

WOF_plakatek_A4

Zveřejnit odpověď