X-Alps – DEN 1 a 2 – Stanislav Mayer přenocuje před 2. otočným bodem na 7. místě

* Několikrát denně aktualizované zprávy * Telefonáty se Standou Mayerem a jeho doprovodem * Zprávy z první ruky * Fanděte s námi českému reprezentantovi!

Neděle 2. a pondělí 3. července – DEN 1 a 2

Red Bull X-Alps od roku 2005, kdy se konal 1. ročník, ještě nezažil situaci, kdy by museli účastníci z vrcholu Geisberg nad Salcburkem běžet dolů pěšky. Poprvé to přišlo letos, v hustém dešti letět zkrátka nešlo. Hned první den tak mohl svých rychlých nohou využít legendární Rumun Toma Coconea, který s výbavou na zádech uběhl více než 100 kilometrů. Český reprezentant dopředu avizoval, že jeho síla bude letos spíše než v nohách, v letové fázi, a tak se ke zděšení českých fanoušků v průběžném pořadí pohyboval od počátku na hraně druhé a třetí desítky, v jeden moment jeho jméno bliklo až na předposledním místě. Obdobně na tom ale byl i čtyřnásobný vítěz Christian Maurer, takže nebylo nutné se znepokojovat. Stejně jako v minulých ročnících i letos bude rozhodovat, komu se podaří uletět co nejvíce kilometrů.

P-20170701-01909_News

A hned druhý den dal této teorii za pravdu. Déšť ustal, situaci ale komplikoval velice silný severní vítr. Přesto většina pilotů zkusila letět. A nejvíce úřadoval král X-Alpu Christian Maurer. Ve vzduchu strávil skoro pět hodin, uletěl téměř 200 kilometrů a jako první dokázal dosáhnout druhého otočného bodu – slovinského vrcholu Triglav – a to pohodlně vzduchem. Nocovat tak bude někde okolo rakouského Herrmagoru. Nikdo jiný dosáhnout otočného bodu Triglav do konce druhého dne závodu zřejmě nedokáže. Toma Coconea je průběžně druhý, ale dnes ulétl pouhých 50 km. Výborně letěl Francouz Gaspard Petiot, který zaznamenal vzduchem 172 km.

Pěkně se prolétl i Stanislav Mayer. Dnes dal dva lety, jeden kratší a druhý pozdně odpolední delší a zaznamenal tak téměř 70 km, což ho posunulo na průběžné optimistické 7. místo. To i díky svému doprovodu, zkušenému paraglidistovi Jiřímu Dlaskovi. Stanislav Mayer byl s druhým dnem velice spokojený, což bylo znát i na jeho náladě při našem podvečerním telefonátu.

Poslechněte si telefonát se Stanislavem Mayerem 2. den večer při jeho pochodu ze Spittalu na Villach:

 

Žádný kamion Standu Mayera nepřejel a tak podobně jako před dvěma roky budeme celý závod průběžně sledovat a pokusíme se přinést několikrát denně aktualizované zprávy. Zprávy se budou zintenzivňovat s ohledem na posun největších hráčů směrem k cíli. Věříme, že mezi tyto hráče bude patřit i český reprezentant Stanislav Mayer.


Aktualizované denní souhrny:

DEN 1 a 2 – neděle 2. 7. a pondělí 3. 7.
DEN 3 – úterý 4. 7.
DEN 4 – středa 5. 7.
DEN 5 – čtvrtek 6. 7.
DEN 6 – pátek 7. 7.
DEN 7 – sobota 8. 7.
DEN 8 – neděle 9. 7.
DEN 9 – pondělí 10. 7.
DEN 10 – úterý 11. 7.
DEN 11 – středa 12. 7.
DEN 12 – čtvrtek 13. 7.


SLEDUJTE TAKÉ:

 

Zveřejnit odpověď