X-Alps 2017 – DEN 4 – Maurer míří k 5. otočňáku, Stanislav Mayer chvilku i 5., ale na konci dne „až“ 15. (+ telefonáty se S. Mayerem a K. Vrbenským)

* Několikrát denně aktualizované zprávy * Telefonáty se Standou Mayerem a jeho doprovodem * Zprávy z první ruky * Fanděte s námi českému reprezentantovi!

DEN 4 – Středa 5. 7. – Aktualizace 20:45 – Maurer míří k 5. otočňáku, Stanislav Mayer chvilku i 5., ale na konci dne „až“ 15. (+ telefonát s Karlem Vrbenským, taktikem CZ týmu)

Trochu hořkou příchuť bude mít pro Stanislava Mayera odpoledne s pořadovým číslem 4. Do vzduchu šel podle plánu a zpočátku to vypadalo velice dobře. Dokonce se mu podařilo spojit se se silnou skupinou a především se starým známým Italem Aaronem Durogatim (který má českého supportéra Ondřeje Procházku, českou ženu Renátu Kuhnovou a italsko-českého syna Aarona juniora), se kterým si to loni rozdal o druhé místo na X-Pyru. V jeden moment jsme Stanislava Mayera mohli vidět i na 5. místě průběžného pořadí. Krize ale přišla okolo 15. hodiny, když ke 3. otočnému bodu chybělo nějakých 20 km vzdušnou čarou. Standovi se nepodařilo zachytit se ve stoupavém proudu a tzv. „vyhnil“ až na dno jednoho z údolí, kdy bohužel přistál. Ke 3. otočnému bodu tak musel stoupat pěšky, aby ho následně závěrečným sletem dosáhl na 15. místě ve 20:15. Navíc Stanislav Mayer bezprostředně po přistání a podpisu na pamětní tabuli nasadil úprk a zdá se, že „až“ na 15. místě dnes usínat nebude…

Poslechněte si rozhovor s taktikem CZ týmu Karlem Vrbenským:


Prakticky všem soupeřům se podařilo na 3. otočný bod doletět. V této chvíli ale opět šlapou a ztráta na 7. místo, na kterém je Ital Durogati, je nějakých 13 kilometrů. Přestože se dá předpokládat, že skupinka okolo Aarona ještě kousek popoletí, s přihlédnutím k faktu, že do cíle zbývá 800 km, je ztráta dohnatelná.

screen_170705_2020

Na čele závodu je Christian Maurer, kterému do cíle zbývá už „jen“ 600 km. Čtvrtého otočného bodu před chvílí dosáhl i druhý v pořadí Gaspard Petiot z Francie, který je ale o 100 km zpět. Následuje skupinka P. Guschlbauer (AUT), de Freyman (FRA) a  Neynens (NZL) na 3. – 5. místě a pak už velká skupina od 6. do 14. místa v čele s dnes skvěle letícím Maďarem Takatsem, který se dnes posunul vzduchem o 200 kilometrů!

S dalšími zprávami se přihlásíme opět zítra ráno.

DEN 4 – Středa 5. 7. – Aktualizace 6:30 – Maurer za TP3, Mayer chce doletět na TP3 co nejdříve (+ ranní telefonát se S. Mayerem)

Po včerejším velice úspěšném dni dnes mnoho týmů včetně toho českého vstává později. To je dobrá taktika, po hektickém začátku závodu s mnoha desítkami ušlých kilometrů je potřeba trochu doplnit síly. Navíc je pravděpodobné, že i dnes se hodně půjde. Na třetím otočném bodu Aschau – Chiemsee v Německu je totiž povinností všech pilotů přistát a dosažení otočného bodu stvrdit svým podpisem na pamětní tabuli. Poté je nutné vyjít na start a znovu odstartovat. Většina pronásledovatelů vedoucího Christiana Maurera to má na 3. otočný bod jen několik desítek kilometrů, a tak bude důležité dosáhnout ho co nejdříve a využít dobré letové počasí k dalšímu odpolednímu vzdušnému posunu. Christian Maurer se 3. otočný bod na své cestě do Monaka odškrtl už včera ve 20 hodin. Od 5 hodin ráno pak kráčí horskou silničkou směrem k městečku Beyrischzell, nad kterým se nacházejí dvoutisícové vrcholy, které bude chtít Maurer využít ke startu a dalšímu celodennímu letu.

P-20170628-00638_News

Český tým si také ordinuje dvě hodiny spánku navíc. Nocuje na 7. průběžném místě kousek nad městečkem Lend v údolí řeky Salzach. Ke 3. otočnému bodu zbývá 74 kilometrů. Stanislav Mayer je v nadmořské výšce 668 metrů a čeká ho dopolední výšlap na některé z použitelných startovišť o několik set metrů výše. V případě našeho reprezentanta se právě zde vyplácí jeho schopnost odstartovat různými styly i z míst, ze kterých to běžně nejde. V 6:30 je ale už Stanislav Mayer opět v pohybu, během kterého nám poskytl další exkluzivní rozhovor.

Poslechněte si záznam telefonického rozhovoru se Stanislavem Mayerem natočený v 6:30:


Jak zmínil S. Mayer v rozhovoru, dnes se bude poprvé vyřazovat. Poté, co dva borci – Rakušan Gruber a Francouz Girard odstoupili během prvních třech dnů, bude dnes ze závodu vyřazen Mexičan David Liano Gonzalez. I jeho ale trápí zraněný kotník na pravé noze, takže by zřejmě stejně pokračovat nemohl.

Článek průběžně aktualizujeme…


Aktualizované denní souhrny:

DEN 1 a 2 – neděle 2. 7. a pondělí 3. 7.
DEN 3 – úterý 4. 7.
DEN 4 – středa 5. 7.
DEN 5 – čtvrtek 6. 7.
DEN 6 – pátek 7. 7.
DEN 7 – sobota 8. 7.
DEN 8 – neděle 9. 7.
DEN 9 – pondělí 10. 7.
DEN 10 – úterý 11. 7.
DEN 11 – středa 12. 7.
DEN 12 – čtvrtek 13. 7.


SLEDUJTE TAKÉ:

Zveřejnit odpověď