Nejlepší piloti ultralightů převzali ocenění za sezónu 2016, králem je Ivo Lengál

Formální uzavření letecké závodní sezóny proběhlo v sobotu 22. října 2016 na Váňově statku u Pelhřimova v podobě valné hromady Svazu UL LAA. V jeho rámci proběhlo předání cen za umístění v Navigačním poháru Petra Tučka a v Mistrovství České republiky.

Krásné trofeje v podobě sklenek v sobě skrývaly malá letadélka

Dvojitý triumf se v uplynulé sezóně 2016 podařil členu předsednictva svazu UL LAA Ivo Lengálovi. Ten vyhrál v obou domácích soutěžích. Startovní listina MČR obsahovala 20 dvojčlených posádek a 8 jednotlivců. Do Navigačního poháru Petra Tučka se přihlásilo celkově 15 jednotlivců a 82 posádek.

V kategorii jednomístných letadel se celkovým vítězem MČR stal Ivo Lengál před Jiřím Krajčou a Petrem Hynkem

V kategorii dvoumístných letadel se celkovým vítězem MČR stali s velkým náskokem Jan Lorenc s Richardem Krejsou před posádkou Juraj Čekan - Lukáš Dolinský, Martin Geršl a třetími Jiřím Nečasem s Kateřinou Tůmovou.
V kategorii dvoumístných letadel se celkovým vítězem MČR stali s velkým náskokem Jan Lorenc s Richardem Krejsou před posádkou Juraj Čekan – Lukáš Dolinský, Martin Geršl a třetími Jiřím Nečasem s Kateřinou Tůmovou.

V soutěži MČR se hodnotí čtyři různé disciplíny v přesnosti přistání s motorem i bez, pátou disciplínou jsou technické letecké úlohy a šestou disciplínou je navigace. Kompletní výsledky MČR 2016 jsou přístupné zde.

Letošní ročník Navigačního poháru Petra Tučka měl na programu deset závodů v průběhu dubna až září. Jen pět z nich bylo určeno pro sportovní kategorii „A“, rekreační kategorie „B“ mohla létat všechny závody. O celkovém pořadí v obou kategoriích však rozhodují tři nejlépe odlétané závody.

Mezi rekreačním letci jednomístných letadel byli nejlepšími 1. Václav Puža, 2. Tomáš Příhoda a 3. Josef Vataha

V kategorii rekreačních posádek dvoumístných letadel si nejlépe vedly posádky: 1. Martina Říhová a Milan Horký, 2. Vladimír Šimík a Petr Šimík a 3. Vladimír Tučan a Radana Kavková

V prestižní sportovní kategorii zvítězil v jednomístných letadlech Ivo Lengál před Markem Velátem a Karlem Mündelem

V dvoumístných letadlech sportovní kategorie zvítězili Juraj Čekan - Lukáš Dolínský, Martin Geršl, druzí byli Jan Lorenz s Richardem Krejsou a třetí místo vylétali Petr Chvojka s Ladislavem Teplým.
V dvoumístných letadlech sportovní kategorie zvítězili Juraj Čekan – Lukáš Dolínský, Martin Geršl, druzí byli Jan Lorenz s Richardem Krejsou a třetí místo vylétali Petr Chvojka s Ladislavem Teplým.

Kompletní výsledky Navigačního poháru Petra Tučka 2016 jsou přístupné zde.

Videa z Navigačního poháru Petra Tučka jsou přístupná zde.

Zbyněk Smetana, airZone.TV, foto: Petr Hynek