Jungův Krajánek okouzlil porotu festivalu Mít křídla

Vítězným snímkem 8. ročníku filmového festivalu leteckých filmů Mít křídla je dokument „Krajánek“ autora Tomáše Junga. Filmová monografie kluzáku ze čtyřicátých let minulého století dostala v sobotu 20. února 2016 v Dolní Dobrouči nejvíce bodů od odborné poroty. Cenu diváků, kteří zcela zaplnili místní kinosál, získal snímek parašutistů z Ústí nad Orlicí nazvaný „Zabitej čas“.

rozhovor_jung.Still002

Celkem se do finálového odpoledne probojovalo devět snímků různých žánrů a kategorií. Podle slov předsedy poroty – paraglidisty Jana Škrabálka to má porota rok od roku těžší: „V prvních ročnících to byla podobná legrace a zábava jako dnes, ale na první pohled bylo vidět, že některé filmy jsou lepší a některé horší. Dnes se tu sešla skutečná kvalita. Vybrat v této kvalitní všehochuti nejlepšího je obtížné.“

Přes zvyšující se kvalitu snímků filmového festivalu, který pořádá Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad, stále vítězí hlavní myšlenka – setkání se s kamarády mezi dvěma sezónami a sdílení zážitků prostřednictvím vlastní filmové tvorby. Ta je velice často pojata s nadsázkou, nadhledem a humorem. Ostatně stejně jako celý festival. O tom koneckonců svědčí i už tradiční festivalová znělka.

 

Na nejlepší tři snímky festivalu Mít křídla podle hodnocení odborné poroty i na vítězný snímek podle hodnocení diváků se můžete v blízké budoucnosti těšit ve vysílání naší televize airZone.TV.

Na malou ochutnávku a rozhovor s autorem vítězného snímku Krajánek – Tomášem Jungem – se můžete podívat už nyní.

 

Oceněné filmy 8. ročníku festivalu Mít křídla, Dolní Dobrouč, 20. 2. 2016:

Hodnocení odborné poroty:

1. místo – Tomáš Jung – Krajánek
2. místo – Miloslav Bouška – MS v indoor skydivingu 2015
3. místo – Jan Čejka – Paragliding Zieleniec

Hodnocení diváků:

1. místo – Dušan Vrátil – Zabitej Čas

Zveřejnit odpověď