Kunovický Evektor-Aerotechnik bude vyrábět přední a zadní část trupu letounu L-39NG

Společnost Aero Vodochody podepsala se společností Evektor-Aerotechnik kontrakt na výrobu přední a zadní části trupu, aerodynamických brzd a balíku detailních dílů pro svůj cvičný bojový letoun L-39NG. L-39NG je letounem nové generace vycházejícím z legendárního proudového cvičného letounu L-39 Albatros, který je provozován vzdušnými silami ve více než 30 zemích. L-39NG je kombinací prověřeného aerodynamického konceptu s moderními systémy a nejnovějšími výrobními technologiemi. Letoun nabízí konstrukci se sníženou hmotností a prodlouženou životností, nový motor Williams FJ44-4M a moderní digitální integrovanou avioniku.

l-39ng-web-pic

“Jsme nadšeni výrobou drakových částí pro L-39NG” sdělil Vladimír Matela, výkonný ředitel společnosti Evektor-Aerotechnik a.s. “Letoun L-39 si získal skvělou reputaci na trhu proudových cvičných letounů a nový model L-39NG s moderními systémy a technologiemi přináší další užitnou hodnotu pro vzdušné síly. Evektor nedávno pořídil nejmodernější výrobní technologie a v kombinaci s našimi téměř padesátiletými zkušenostmi v letecké výrobě a certifikovanou leteckou výrobou civilními a vojenskými úřady jsme připraveni podpořit program L-39NG”.

„Mezi ostatními mezinárodními dodavateli jsme vybrali Evektor, protože má zkušenosti jak s výrobou, tak s vývojem letadel a prokázal pružnost v podpoře náročných časových milníků vývoje programu L-39NG. Záměrem Aero Vodochody je rovněž využít české dodavatelské základny pro L39-NG v maximální míře a touto cestou podpořit český letecký průmysl” sdělila Monika Kowalczykova, viceprezidentka dodavatelského řetězce Aero Vodochody.

Program L-39NG je dalším rozšířením kooperačních aktivit Evektoru s předními firmami v leteckém průmyslu. Dnes firma vyvíjí a vyrábí interiérové díly pro Zodiac Aerospace pro dopravní letouny Airbus, rozvíjí spolupráci s Bell Helicopter Praha a kooperuje s dalšími firmami z průmyslu. Nedávno se Evektor účastnil modernizace turbovrtulového letounu L-410NG pro společnost Aircraft Industries.

Skupina Evektor je konstrukční a výrobní uskupení firem z České republiky, s téměř 50ti-letými zkušenostmi v letecké výrobě a prodejní sítí ve 40 zemích světa. Společnost vyrábí lehké sportovní letouny a pracuje na vývoji dvoumotorového turbovrtulového letounu EV-55 Outback pro přepravu 9 až 14 cestujících. Evektor je dodavatelem obráběných a tvářených dílů pro OEM výrobce a má rozsáhlé vývojové aktivity v automobilovém a strojírenském průmyslu.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Evektor

Zveřejnit odpověď