Plachtařské mistrovství ČR začalo!

Aeroklub Moravská Třebová hostí od 20. května do 4. června mistrovství České republiky v bezmotorovém létání. Jde zároveň o tzv. předmistrovství Evropy, protože právě v Moravské Třebové se uskuteční v roce 2017 mistrovství Evropy. Na startovní listině figuruje ve třech soutěžních třídách celkem 88 soutěžících z devíti zemí. Plachtařské mistrovství České republiky 2016 se koná pod záštitou hejtmana pardubického kraje Martina Netolického.

Úvodu šampionátu příliš nepřeje počasí. Práci organizátorům komplikují zejména silný vítr a bouřky. Za první tři soutěžní dny tak byla odletěna pouze jedna platná soutěžní úloha a to hned první den – v neděli 22. 5.

V klubové třídě si s nástrahami počasí nejlépe poradil Fabian Peitz z Německa. Jeho náskok na ostatní pronásledovatele ale není velký.

Ve třídě kombi open si to na úvod rozdali matadoři českého plachtění. Ze souboje Krejčiřík, Mraček a Hřivna vyšel v první úloze vítězně nejzkušenější z této trojice Petr Krejčiřík.

Poslechněte si rozhovor s Petrem Krejčiříkem:


Ve třídě patnáctimetrových kluzáků kombi 15m si dílčí vítězství připsala Jana Vepřeková, těsně za ní doletěl Miloslav Cink. O titul se ale budou ucházet i další piloti, včetně další ženy Dany Novákové.

Aktuální zprávy můžete sledovat na webu šampionátu www.pmcr2016.cz.

 

160522_Den1_nedele.Still002

Televize airZone.TV bude od pátku 27. 5. až do konce šampionátu v Moravské Třebové. Aktuální informace textem, zvukem i obrazem tak naleznete i na www.airzone.tv!

Miroslav Oros, airZone.TV

 

Zveřejnit odpověď