Skončilo MS v plachtění – Petr Tichý i tým ČR třetí (podívejte se na medailový ceremoniál)

Příznivé plachtařské počasí provázelo 35. mistrovství světa v bezmotorovém létání, které se uplynulé dva týdny – poprvé v České republice – konalo na jihočeském letišti Hosín. Ve třech kategoriích soutěžilo celkem 94 kluzáků ze 27 zemí a odlétáno bylo rekordních dvanáct soutěžních dní. Nejlepším z českých reprezentantů byl Petr Tichý, který v prestižní otevřené kategorii vybojoval bronzovou medaili – titul mistra světa obhájil Němec Sommer před svým týmovým kolegou Levinem. V osmnáctimetrové třídě získal titul mistra světa Wolfgang Janowitsch z Rakouska, Roman Mraček skončil šestý a Tomáš Suchánek sedmý. Ve dvoumístné dvacetimetrové kategorii také zvítězili úřadující mistři světa Kawa / Matkowski z Polska. Česká posádka Lešinger / Grula skončila devátá. V pořadí národních týmů se z titulu radovali Němci, druzí byli Francouzi a na třetí stupínek vystoupal tým České republiky.