Šonkův Edge se hřeje, Kopfsteinův září všemi barvami

Už v pátek 11. března odstartuje kvalifikačními lety letošní ročník Red Bull Air Race. Těší se na něj i dvojice českých pilotů v nejvyšší kategorii Master Class Martin Šonka a Petr Kopfstein. Před odletem do Abú Zabí doufali, že před závodem důkladně potrénují a doladí nastavení strojů na aktuální podmínky a vysoké teploty. Počasí v Arabských Emirátech s bouřemi a silným větrem příliš mnoho letů pilotům neumožnilo.

Podle aktuálních zpráv z týmů našich pilotů víme, že Martina Šonku trápí nedostatečné chlazení motoru. Přestože se právě na tento problém tým loni čtvrtého Šonky v přípravě zaměřoval, počasí je na chladící systém jeho nejnovějšího Edge 540 V3 přeci jen příliš horké. „Budeme se snažit ještě něco udělat, ale možnosti zde na místě jsou omezené,“ komentoval problémy Martin Šonka. V prvním oficiálním tréninku byl přes problémy s technikou Martin Šonka sedmý a to včetně dvou vteřin penalizací. To je ale podle slov nové tváře Red Bullu málo.

P-20160307-00690_News
Martin Šonka a jeho Edge 540 V3 v barvách Red Bullu

Atmosféru před prvním závodem mezi elitou si užívá Petr Kopfstein. Technika zřejmě funguje k jeho spokojenosti, a tak se věnuje především prezentaci nového designu svého Edge 540 V3. A design je to skutečně nepřehlédnutelný. Může za to rakouský paintbrusher Knud Tiroch, který se na Kopfsteinově letounu doslova vyřádil. Hlavním sponzorem Petra Kopfsteina v sezóně 2016 je Team Spielberg, a na letadle je atraktivní formou k vidění vše, co multifunkční areál ve Spielbergu nabízí. Od formulí, po letadla… I Petr Kopfstein trénoval – letěl bez chyb a byl z toho dvanáctý čas. Taktika Petra Kopfsteina, kterou se netají, ale je pomalu a jistě.

P-20160307-00688_News
Petr Kopfstein a jeho pestrobarevný Edge 540 V3

Podle tréninkových časů je vidět, že i letos budou o nejlepších rozhodovat setiny. Výborně mají nabroušeno Dolderer, Muroya, Ivanoff, Hall, Arch, ale také loňský nováček Velarde nebo velezkušený Chamblis. Máme se na co těšit!

V pátek od 14 hodin našeho času čeká piloty kvalifikace, v sobotu v poledne pak soutěžní den! Budeme u toho!

Miroslav Oros, airZone.TV (foto  Predrag Vuckovic / Red Bull Media House, video Red Bull)

Zveřejnit odpověď