VIDEO: airZone.TV ozvěny – srpen 2018

Přelom července a srpna byl co se leteckých akcí a tedy i aktivit televize airZone.TV týče fakt jízda a to velice úspěšná jízda.

Youtube verze zde: https://youtu.be/qsF2VeeAcWI

Už ve středu 25. července odstartoval na sólový oblet zeměkoule Okřídlený lev Roman Kramařík. Žádný Čech se o podobný výkon dosud nepokusil. Roman letí šestimístným jednomotorovým letounem Cessna Centurion, za 30 dní by měl uletět 47 tisíc kilometrů a momentálně je kdesi u Jihočínského moře.

V pátek 3. srpna byl v Leteckém muzeu v Kunovicích slavnostně rozsvícen a veřejnosti zpřístupněn Naganský expres – letoun Tupolev 154M, kterým mimo jiné před dvaceti lety přicestovali úspěšní sportovci, především hokejisté, z vítězné olympiady v Naganu.

První dva týdny v srpnu byly také bohaté na letecký sport. Ve slovenské Dubnici nad Váhom byla tituly mistrů světa ve čtyřdenní letecké rally dekorována v pátek 10. srpna česká posádka Petr Jonáš a Marek Velát, český tým byl třetí. Petr Jonáš a Marek Velát navíc získali titul mistrů světa v tzv. low time crew kategorii, tedy v kategorii posádek s náletem do 500 hodin.

O den později v sobotu 11. srpna slavil český tým titul mistrů světa v akrobacii na kluzácích v kategorii advanced – Tomáš Bartoň získal individuální stříbro, Josef Rejent bronz. Ve vyšší kategorii unlimited byl český tým třetí – Přemysl Vávra skončil sedmý a Miroslav Červenka desátý.

A v neděli se rozdávaly světové medaile na jihočeském letišti Hosín u Českých Budějovic na mistrovství světa v bezmotorovém létání. V dvoutýdenním klání, při kterém se podařilo ve skvělém leteckém počasí odlétat celkem dvanáct platných letových dní se v konkurenci 27 zemí podařilo vylétat českému týmu bronzové medaile, individuální bronz získal v otevřené kategorii Petr Tichý. V 18metrové kategorii byl Roman Mraček šestý, Tomáš Suchánek sedmý a posádka Lešinger / Grula skončila devátá.

Ze všech zmíněných akcí jsme přinesli, nebo ještě přineseme rozsáhlejší reportáže, nejen zde na airZone.TV, ale i v dalších spolupracujících médiích.

Ani ve druhé polovině sezóny se nebudeme nudit – poslední týden v srpnu hostí letiště Prostějov mistrovství světa v létání na wingsuitech – to bude hodně zajímavé, a neméně zajímavé bude i mistrovství Evropy v unlimited akrobacii, které proběhne v Jindřichově Hradci první týden v září. A to i za účasti velkých favoritů Martina Šonky a Mikeala Brageota, sympaťáků z Red Bull Air Race.

Na shledanou na place!

Zveřejnit odpověď